Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cesta hrůzy: Řidič MHD za jízdy zkolaboval, tramvaj nešlo zastavit

Tramvaje
Tramvaje
Foto: Pixabay

Řidič noční tramvaje v západoněmeckém Bonnu ztratil v neděli vědomí, souprava s asi dvaceti lidmi poté bez zastavení projela několik stanic. Tramvaj zastavili až cestující, kteří se vlámali do kabiny, napsala dnes agentura DPA. Co bylo přesnou příčinou řidičova kolapsu, oznámeno nebylo.

Incident se stal na meziměstské lince ze Siegburgu do Bonnu. Řidič, který se v křesle zhroutil, tělem zamáčkl takzvané tlačítko bdělosti. Toto tlačítko, které je podle DPA běžné i ve vlacích, je nutné v pravidelných intervalech stisknout, jinak se souprava automaticky zastaví. Vzhledem k okolnostem se tak v tomto případě nestalo.

Cestující se snažili tramvaj zastavit stisknutím signalizace pro nouzové zastavení. Ta nefunguje jako nouzová brzda, neboť pouze informuje řidiče o požadavku na okamžité zastavení. Přerušit jízdu musí ale řidič.

Dopravní podnik toto omezení vysvětlil bezpečnostními důvody, aby nebylo možné tramvaj odstavit v tunelu či na jiných místech s obtížnou evakuací.

Tramvaj nakonec po telefonických radách policie a dopravního podniku zastavili cestující, kteří vyrazili okno ve dveřích na řídicí stanoviště. 47letý řidič byl převezen do nemocnice, ze které byl dnes podle DPA propuštěn.

Témata:  tramvaje Německo zajímavosti

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy