Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cesta hrůzy: Řidič MHD za jízdy zkolaboval, tramvaj nešlo zastavit

Tramvaje
Tramvaje
Foto: Pixabay

Řidič noční tramvaje v západoněmeckém Bonnu ztratil v neděli vědomí, souprava s asi dvaceti lidmi poté bez zastavení projela několik stanic. Tramvaj zastavili až cestující, kteří se vlámali do kabiny, napsala dnes agentura DPA. Co bylo přesnou příčinou řidičova kolapsu, oznámeno nebylo.

Incident se stal na meziměstské lince ze Siegburgu do Bonnu. Řidič, který se v křesle zhroutil, tělem zamáčkl takzvané tlačítko bdělosti. Toto tlačítko, které je podle DPA běžné i ve vlacích, je nutné v pravidelných intervalech stisknout, jinak se souprava automaticky zastaví. Vzhledem k okolnostem se tak v tomto případě nestalo.

Cestující se snažili tramvaj zastavit stisknutím signalizace pro nouzové zastavení. Ta nefunguje jako nouzová brzda, neboť pouze informuje řidiče o požadavku na okamžité zastavení. Přerušit jízdu musí ale řidič.

Dopravní podnik toto omezení vysvětlil bezpečnostními důvody, aby nebylo možné tramvaj odstavit v tunelu či na jiných místech s obtížnou evakuací.

Tramvaj nakonec po telefonických radách policie a dopravního podniku zastavili cestující, kteří vyrazili okno ve dveřích na řídicí stanoviště. 47letý řidič byl převezen do nemocnice, ze které byl dnes podle DPA propuštěn.

Témata:  tramvaje Německo zajímavosti

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.