reklama

S 233.142 potvrzenými případy je jihoamerická země pátou nejhůře zasaženou na světě, vyplývá ze statistiky specializovaného serveru Worldometers.

Podle oficiálních statistik v Brazílii přibylo 14.919 nových případů koronavirové nákazy. O den dříve byla hranice 15.000 nově nakažených poprvé překonána.

Také denní nárůst počtu obětí covidu-19 oproti pátku mírně klesl. Nyní eviduje Brazílie 15.633 zemřelých s infekčním onemocněním.

Brazílie je se svými zhruba 212 miliony obyvatel pátou nejlidnatější zemí světa. V Latinské Americe je co do počtu obětí i nakažených nejhůře zasaženou zemí.

Mexiko v sobotu hlásilo už 5045 zemřelých s koronavirem a dohromady 47.144 případů. Počet potvrzených obětí vzrostl od pátku o 278 a počet nakažených o 2112. Vyplývá to ze statistik, které v sobotu zveřejnily mexické úřady.

Sobotní přírůstky obětí i infikovaných jsou o něco nižší než ty páteční, kdy Mexiko hlásilo 2437 nově nakažených a 290 mrtvých. Dosud nejvyšší evidovaný počet úmrtí za den Mexiko oznámilo v úterý, kdy zemřelo 353 nakažených.

Smrtnost v souvislosti s koronavirovou nákazou je v Mexiku, které má téměř 130 milionů obyvatel, lehce nad celosvětovým průměrem. Experti to vysvětlují velkým počtem lidí s cukrovkou, vysokým tlakem a obezitou.

Stejně jako mnohé další země se i Mexiko chystá uvolnit opatření přijatých v boji proti viru SARS-CoV-2. Už v pondělí by se měla částečně obnovit výroba a v některých regionech by se měly otevřít i školy a obchody.

reklama