Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína podpořila suverenitu Ukrajiny

Ukrajina, Kyjev
Ukrajina, Kyjev
Foto: Pixabay

Čínský ministr zahraničí Wang I po telefonickém jednání s americkým protějškem Antonym Blinkenem vyjádřil obavy o další vývoj situace na Ukrajině. Suverenita a teritoriální integrita Ukrajiny musí být podle Wanga zachována, uvedl v noci na dnešek mluvčí amerického ministerstva zahraničí.

Ministři po telefonu jednali o vývoji na ukrajinsko-ruské hranici a riziku ruské invaze. Stejný postoj dala Čína najevo už v sobotu na Mnichovské bezpečnostní konferenci.

Po zasedání Rady bezpečnosti OSN čínský velvyslanec při této organizaci žádal diplomatické řešení krize. Všechny strany konfliktu se podle něj musí "chovat zdrženlivě a vyvarovat se všech aktivit, které by mohly zhoršit napětí", citovala dnes diplomata stanice CNN.

Podle CNN staví ukrajinsko-ruská krize Čínu do nepříjemné pozice, kdy se snaží najít rovnováhu mezi svými dlouhodobě přátelskými vztahy s Ruskem a svou zahraniční politikou důsledné obrany státní suverenity.

Témata:  Ukrajina Čína

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 12:28

Zákulisí focení Charlotte Gottové. Zaznívají samé superlativy

Poslední hodiny zbývají do definitivního začátku sólové pěvecké kariéry Charlotte Gottové, nadané dcery nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Ve čtvrtek spatří světlo světa její první singl. Fanoušci se ale mohou již nyní navnadit fotkami ze zákulisí. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy