reklama

Ty rovněž oznámily 18 nových případů nákazy bez symptomů, o den dříve bylo těchto případů, které Čína nezahrnuje do celkových statistik, 12.

V pevninské Číně, odkud se loni koncem roku začal tento koronavirus šířit do světa, se dosud potvrdilo 82.954 nakažených, z toho 4633 lidí zemřelo. Čína se tak v počtech registrovaných nakažených i v počtu úmrtí lidí s covidem-19 dostala na 13. místo ve světě.

Čína zažívala vrchol pandemie covidu-19 v únoru, kdy denně přibývalo dva až čtyři tisíce nakažených, v březnu to bylo denně několik desítek a od konce dubna přibývají již jen jednotky nových případů.

Čínské úřady už také v předchozích týdnech postupně uvolňovaly omezení přijatá kvůli šíření koronaviru. Od začátku tohoto měsíce také metropole Peking zmírnila omezení, která tam platila od konce ledna. V neděli vydaly místní úřady také pokyn, že lidé v Pekingu už nemusí nosit venku roušky, musí ale dodržovat bezpečnou vzdálenost. V uzavřených prostorách, včetně veřejné dopravy, jsou ale dále povinné, uvedl v neděli deník China Daily.

reklama