Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína zmírňuje pravidla pro pozastavení mezinárodních letů kvůli koronaviru

Letadla, ilustrační fotografie.
Letadla, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Čína dnes zmírnila protipandemická pravidla u mezinárodních letů. S odvoláním na Čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) o tom informovala agentura Bloomberg. Peking zkrátil dobu přerušení letů na týden, pokud mají letadla na palubě čtyři pozitivně testované na koronavirus, respektive čtyři procenta z celkového počtu.

Pokud přiletí s osmi procenty nakažených, zastaví se lety na dva týdny. V obou případech se zákazy zkrátily o polovinu.

Změna má podle prohlášení za cíl podpořit výměnu personálu mezi Čínou a zahraničím, cestování a spolupráci a zároveň "vědecky a přesně" dosáhnout prevence a kontroly epidemie. Hongkong pozastavil podobný systém zákazu letů minulý měsíc.

Dosud největší změnou v přísné protipandemické politice Číny bylo v červnu zkrácení karantény o polovinu pro ty, kteří do země dorazí ze zahraničí. Nyní musejí cestující v karanténním zařízení strávit týden a posléze mají tři dny monitorovat svůj zdravotní stav doma.

Témata:  Čína letectví a letadla

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy