Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Členové sekty spáchali bizarní sebevraždu, policie nevěřícně kroutí hlavou

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: INT

Tři lidé zabití kuší, jejichž těla se našla v květnu v jednom z penzionů v bavorském Pasově, zřejmě zemřeli o své vůli. Vyšetřovatelé vycházejí z toho, že dvě oběti s jejich zřejmým souhlasem po omámení zabila 30letá žena, která pak spáchala sebevraždu, napsala agentura DPA s odvoláním na dnešní sdělení mluvčího pasovské prokuratury.

Před třemi měsíci byli v pasovském penzionu spolu se zřejmou střelkyní nalezeni 53letý muž a 33letá žena. Zatímco v tělech muže a starší ženy bylo zabodnuto několik šípů, mladší měla v těle šíp pouze jeden. V pokoji, kde zemřeli, se také našly tři kuše.

S tímto případem podle všeho souvisí i smrt dalších dvou žen ve věku 19 a 35 let, které byly rovněž v květnu objevené v dolnosaském Wittingenu v bytě střelkyně z pasovského penzionu. Obě zemřely na otravu a podle mluvčího pasovské prokuratury Waltera Feilera "mnohé nasvědčuje" tomu, že spáchaly sebevraždu.

Všech pět mrtvých patřilo k sektě věřící v opakované narození, jejímž vůdcem byl 53letý muž, který zemřel v Pasově. Svého života se rozhodli vzdát, aby "se narodili na jiném místě nebo v jiném čase nového světa či nového systému".

Témata:  sebevražda Německo policie Německo

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 10:02

Pohonné hmoty zlevňují, ale pomalu. Ačkoliv ropa se vrátila k měsíc staré nižší ceně

Zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Nejprodávanější benzin Natural 95 od minulé středy zlevnil o 13 haléřů na průměrných 34,35 Kč/l. Cena nafty klesla o deset haléřů na 33,03 Kč/l.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy