Jednadvacetiletý člen letecké složky národní gardy státu Massachusetts, kterého ve čtvrtek v souvislosti s případem zatkl Federální úřad pro vyšetřování (FBI), dnes stanul před soudem v Bostonu. Federální soudce rozhodl, že Teixeira zůstane i nadále ve vazbě. Další slyšení se má konat příští středu, uvedla agentura AP.

Během krátkého jednání před soudem Teixeira promluvil pouze dvakrát. Na otázku, zda rozumí svému právu mlčet, odpověděl: "Ano". Potvrdil také, že vyplnil speciální finanční prohlášení, které podle soudce prokazuje, že má nárok na zastupování veřejným obhájcem.

Utajované americké dokumenty související s citlivými informacemi spojenými mimo jiné s ruskou válkou na Ukrajině minulý týden začala zveřejňovat americká média. Materiály se předtím objevily nejprve na komunikační platformě Discord, odkud se rozšířily na jiné sociální sítě, hojně se sdílely mimo jiné na proruských účtech.

Za úmyslné předávání informací o národní obraně hrozí odsouzenému až deset let vězení. Jak poznamenala agentura Reuters, Teixeira by mohl čelit delšímu trestu v závislosti na tom, jaká všechna obvinění proti němu budou vznesena.

reklama