Snímky zveřejněné na webu CSIS ukazují několik plavidel v zabezpečené zátoce, z nichž jedno připomíná plavidla používaná v minulosti při takových testech. CSIS upozornil, že aktivita je "připomínající, ne však přesvědčivá".

KLDR loni v říjnu oznámila, že uskutečnila úspěšný testovací odpal Pukguksong-3, nové balistické rakety odpalované z ponorky. Test byl podle země součástí snahy omezit vnější hrozby a posílit svoji obranu. Akce byla analytiky považována za jednu z největších provokací země od roku 2018, kdy vstoupila do jednání s USA ohledně svých jaderných zbraní a raketových programů.

Podle jihokorejské armády střela Pukguksong-3 testovaná loni v říjnu urazila vzdálenost 450 kilometrů a dosáhla výšky 910 kilometrů. Zpráva o aktivitě v přístavu přichází uprostřed signálů, že KLDR se připravuje na velkou vojenskou přehlídku, která by se měla uskutečnit v říjnu. Někteří analytici věří, že by mohla být využita k předvedení nových raket, podobně jak země učinila při takových událostech v minulosti, napsala agentura Reuters.