reklama

Latinská Amerika dnes v 10:00 SELČ podle AFP překonala bilanci USA a Kanady, které dohromady registrují 144.023 zemřelých s covidem-19.

Nejhůře zasaženou zemí kontinentu je stále Brazílie, která eviduje 72.100 zemřelých, tedy asi polovinu ze všech v Latinské Americe. Za ní na pomyslném žebříčku figuruje Mexiko s 35.006 úmrtími přisuzovanými koronaviru. Mexiko nedávno překonalo v tomto ohledu Itálii a stalo se co do počtu obětí čtvrtou nejhůře zasaženou zemí na světě. Za Mexikem následuje Peru (11.870 zemřelých) a Chile (6.979).

Celkem ve Střední a Jižní Americe úřady zaznamenaly přes 3,37 milionu pozitivních nálezů na SARS-CoV-2 a i v tomto ohledu se tak jedná o druhý nejvíce zasažený kontinent za Severní Amerikou, která hlásí přes 3,4 milionu infekcí.

Řada expertů však opakovaně varuje, že počet zemřelých s covidem-19 i čísla nakažených jsou v Latinské Americe ve skutečnosti mnohem vyšší. Řada tamních států totiž nemá dostatečné testovací kapacity a některým lidem tak není covid-19 před smrtí vůbec diagnostikován.

reklama