Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Covid-19: Latinská Amerika překonala USA, v počtu obětí je druhou nejpostiženější oblastí světa

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Latinská Amerika se dnes stala kontinentem s druhým nejvyšším počtem zemřelých po nákaze koronavirem. Informovala o tom agentura AFP, podle jejíchž údajů registruje region více než 144.000 mrtvých v souvislosti s covidem-19. Nejvíce lidí zemřelo po komplikacích onemocnění v Evropě, a to přes 202.000.

Latinská Amerika dnes v 10:00 SELČ podle AFP překonala bilanci USA a Kanady, které dohromady registrují 144.023 zemřelých s covidem-19.

#UPDATE Latin America surged past the US and Canada to become the world's second worst-hit region for virus deaths on Monday as a Spanish court blocked a move to lock down some 200,000 peoplehttps://t.co/hjM3swSFEC

— AFP news agency (@AFP) July 13, 2020

Nejhůře zasaženou zemí kontinentu je stále Brazílie, která eviduje 72.100 zemřelých, tedy asi polovinu ze všech v Latinské Americe. Za ní na pomyslném žebříčku figuruje Mexiko s 35.006 úmrtími přisuzovanými koronaviru. Mexiko nedávno překonalo v tomto ohledu Itálii a stalo se co do počtu obětí čtvrtou nejhůře zasaženou zemí na světě. Za Mexikem následuje Peru (11.870 zemřelých) a Chile (6.979).

Celkem ve Střední a Jižní Americe úřady zaznamenaly přes 3,37 milionu pozitivních nálezů na SARS-CoV-2 a i v tomto ohledu se tak jedná o druhý nejvíce zasažený kontinent za Severní Amerikou, která hlásí přes 3,4 milionu infekcí.

Řada expertů však opakovaně varuje, že počet zemřelých s covidem-19 i čísla nakažených jsou v Latinské Americe ve skutečnosti mnohem vyšší. Řada tamních států totiž nemá dostatečné testovací kapacity a některým lidem tak není covid-19 před smrtí vůbec diagnostikován.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Brazílie Mexiko

Související

Aktuálně se děje

30. května 2025 14:40

Tragická nehoda na Chrudimsku. Řidič skútru nepřežil střet s osobním vozem

Tragická nehoda se v pátek brzy ráno stala v Prachovicích na Chrudimsku v Pardubickém kraji. Řidič skútru nepřežil srážku s osobním vozidlem, jehož řidič skončil se zraněním v nemocnici. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Donald Trump

Trump se pobavil na účet Macrona. Pak zopakoval nepravdivý výrok o stipendiích

Prezident Donald Trump v novém prohlášení uvedl, že by si přál, aby návrh rozpočtového zákona, který jen těsně prošel Sněmovnou reprezentantů, obsahoval ještě větší daňové škrty. "Chtěl bych vidět větší daňové úlevy," řekl Trump novinářům. "Ten zákon je skvělý. Trochu se s ním ještě bude manipulovat, bude se o něm jednat v Senátu."