Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Covid-19 se šíří dál. Ve Francii, Belgii i Nizozemsku hlásí další nakažené

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ve Francii na nemoc způsobenou novým typem koronaviru zemřeli další dva lidé, a počet obětí tak vzrostl na šest. Přítomnost viru se v zemi potvrdila už 377 lidí, informovala dnes s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví agentura AFP. Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem, vzrostl také v Nizozemsku a Belgii.

Ve Francii se za středu počet nakažených zvýšil o 92, což je největší nárůst počtu případů od začátku výskytu viru v zemi. V Belgii vzrostl počet potvrzených případů o 27 na celkových 50.

V Nizozemsku se počet případů nákazy za jediný den více než zdvojnásobil. Je jich už 82, informuje server Dutch News. Ve středu bylo potvrzených nakažených ještě 38.

Na rozdíl od Belgie a Nizozemska si ve Francii nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, vyžádala i mrtvé. Dnes ministerstvo zdravotnictví potvrdilo dva nové mrtvé, a celková bilance tak vzrostla na šest. Nakažení jsou ve Francii po dnešku už ve všech regionech evropské části země.

Témata:  Francie Nizozemí Belgie COVID-19 koronavirus

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy