V pondělí RKI ohlásil přes 4000 nových případů, dnes dalších více než 4700. Podle německých médií ale vysoká čísla mohou souviset i s tím, že o víkendu úřadu, který spadá pod ministerstvo zdravotnictví, nenahlásily aktuální počty nakažených všechny regiony.

Zdaleka nejpostiženější - pokud jde o celkový počet infikovaných - zůstává trojice západních spolkových zemí - Severní Porýní-Vestfálsko, Bavorsko a Bádensko-Württembersko. V nejlidnatějším Severní Porýní-Vestfálsku je registrovaných případů nákazy 6318, mrtvých 33. V Bavorsku se infikovalo 5754 lidí a v Bádensku-Württembersku dalších 5348. Obě tyto země registrují 30 úmrtí na COVID-19.

Německo kvůli koronaviru přijalo sérii opatření, mezi které patří také zákaz shromáždění více než dvou lidí na veřejnosti. Výjimku z něj mají jen členové jedné domácnosti. Drtivá většina Němců - 95 procent - podporuje nové vládní opatření v boji proti koronaviru. Ukázal to průzkum pro televizi ARD

Zatímco ještě před třemi týdny více než tři čtvrtiny Němců tvrdily, že se infekce koronaviru obávají jen trochu, nebo vůbec, dnes už jich je jen 45 procent. Naopak, 55 procent dotázaných má velký nebo velmi velký strach z nákazy.

Vysoká je ve spolkové republice důvěra ve zdravotnický systém a lékaře, kterým věří 75 procent občanů. Menší důvěru vyjadřuje 19 procent dotázaných a malou další čtyři procenta.

Od začátku epidemie, která si v Německu zatím vyžádala 114 životů, stoupá spokojenost s krizovým managementem vlády. Nyní ji vyjadřuje 75 procent Němců. Méně spokojeno jich je s kabinetem 18 procent, zcela nespokojeno pak pět.

Obavu z hospodářského vývoje, na který už epidemie začala výrazně dopadat, zatím většina lidí - 64 procent - nemá. Velkou či velmi velkou obavu dalo najevo 35 procent dotázaných.