Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další tragická střelba v USA. Mezi pěti oběťmi je i dítě

Ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
Ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
Foto: unsplash.com

Pět obětí má střelba ve městě Cleveland v americkém státě Texas, ke které došlo v noci na sobotu. Mezi mrtvými je přinejmenším jedno dítě. Pachatel útoku je ozbrojený a na útěku.

Ke střelbě na maloměstě na sever od Houstonu došlo zhruba půlhodiny před půlnocí místního času. Svědci zavolali šerifa, který po příjezdu našel s podřízenými na místě činu v domě několik mrtvých, uvádí ABC s odvoláním na policii.

Nejmladší oběti bylo pouhých osm let. Další dvě děti útok přežily, protože je dvě usmrcené ženy zakryly svými těly. Policie pátrá po intoxikovaném Hispánci v modrých džínech, černém tričku a se samonabíjecí útočnou puškou typu AR-15.

Podle agentury AP vyyvecholil střelbou sousedský spor. Muž střílel na svém pozemku, když ho členové rodiny přišli požádat, zda by nemohl přestat. Podezřelý reagoval slovy, že u sebe si může dělat, co chce.

Témata:  střelba v USA policie USA zbraně

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy