Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do kostela ve Francii se vřítilo auto, lidé propadli panice. Tři zranění

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Do kostela ve městě Decize v centrální Francii dnes po mši vjelo auto a porazilo tři lidi. Účastníci bohoslužby se nejprve obávali, že by se mohlo jednat o teroristický čin, policie však následně uvedla, že nehodu zavinil 84letý řidič, který si při vyjíždění zřejmě popletl brzdový a plynový pedál, napsala agentura AFP.

Vozidlo porazilo matku s dítětem, kteří však nepotřebovali péči lékařů. Třetí raněný nicméně skončil v nedaleké nemocnici kvůli podezření na otřes mozku. Auto podle listu Journal de Centre v kostele rovněž porazilo jeden ze sloupů balkónu, na němž stojí varhany.

Une voiture défonce le portail de l'église Saint-Aré à Decize à la sortie de la messe : trois blessés. https://t.co/IroR5szndv pic.twitter.com/9jQnMmoglO

— Le Journal du Centre (@lejdc_fr) December 27, 2020

"Lidé nám volali s tím, že do kostela vniklo auto a že se tam střílí," uvedla ve vyjádření místní policie. Zvuk podobný výstřelům však podle všeho vydávaly lavice, které před sebou hrnul zmatený řidič v kostele.

Podle vyšetřovatelů byla naštěstí otevřená jen polovina vstupních dveří. "Vozidlo se tak muselo držet nalevo a vrazit do sloupu, namísto toho, aby se vydalo centrální uličkou," uvedli.

Podezřelý neměl podle testů v krvi alkohol ani jiné omamné látky. Policisté jej předvedli k výslechu a incident nadále vyšetřují.

Témata:  Francie dopravní nehody kostely

Související

Aktuálně se děje

1. března 2026 11:14

28. února 2026 20:18

Halina Pawlowská prozradila, s čím musí doma bojovat. Její partner má zásadní problém

Spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská oslavila sedmdesátku a při té příležitosti udělala na svých sociálních sítích vzácnou výjimku. Ačkoliv se svými fanoušky běžně sdílí řadu soukromých postřehů, její dlouholetý partner, producent Karel Czaban, se objektivu fotoaparátu spíše vyhýbá. Tentokrát se však na společném snímku z restaurace objevil v celé své kráse.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Alíréza Aráfí

Írán po zabití Chameneího povede tříčlenná rada ajatolláha Alírézy Aráfía

Írán oficiálně oznámil zřízení tříčlenné přechodné rady, která převzala správu státních záležitostí po zabití nejvyššího duchovního vůdce, ajatolláha Alího Chameneího. V neděli byl do tohoto dočasného orgánu jmenován ajatolláh Alíréza Aráfí, vlivný člen ústavního dozorčího orgánu. Spolu s ním radu tvoří úřadující prezident Masúd Pezeškiján a šéf soudní moci Gholám-Hosejn Mohsení-Edžeí.