Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do kostela ve Francii se vřítilo auto, lidé propadli panice. Tři zranění

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Do kostela ve městě Decize v centrální Francii dnes po mši vjelo auto a porazilo tři lidi. Účastníci bohoslužby se nejprve obávali, že by se mohlo jednat o teroristický čin, policie však následně uvedla, že nehodu zavinil 84letý řidič, který si při vyjíždění zřejmě popletl brzdový a plynový pedál, napsala agentura AFP.

Vozidlo porazilo matku s dítětem, kteří však nepotřebovali péči lékařů. Třetí raněný nicméně skončil v nedaleké nemocnici kvůli podezření na otřes mozku. Auto podle listu Journal de Centre v kostele rovněž porazilo jeden ze sloupů balkónu, na němž stojí varhany.

Une voiture défonce le portail de l'église Saint-Aré à Decize à la sortie de la messe : trois blessés. https://t.co/IroR5szndv pic.twitter.com/9jQnMmoglO

— Le Journal du Centre (@lejdc_fr) December 27, 2020

"Lidé nám volali s tím, že do kostela vniklo auto a že se tam střílí," uvedla ve vyjádření místní policie. Zvuk podobný výstřelům však podle všeho vydávaly lavice, které před sebou hrnul zmatený řidič v kostele.

Podle vyšetřovatelů byla naštěstí otevřená jen polovina vstupních dveří. "Vozidlo se tak muselo držet nalevo a vrazit do sloupu, namísto toho, aby se vydalo centrální uličkou," uvedli.

Podezřelý neměl podle testů v krvi alkohol ani jiné omamné látky. Policisté jej předvedli k výslechu a incident nadále vyšetřují.

Témata:  Francie dopravní nehody kostely

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy