Na zveřejnění a následné stažení dokumentu upozornil například deník Guardian. Mělo jít o text, který upřesňoval obvinění, jimž má Trump čelit. Šlo například o nabádání veřejného činitele k porušení přísahy či spiknutí týkající se falešného prohlášení nebo písemnosti. Podle mluvčího místní státní zástupkyně byla zpráva nepřesná.

Státní zástupkyně Fani Willisová vyšetřuje, zdali se Trump se svými spojenci snažil nezákonně zvrátit výsledky prezidentských voleb ve státě Georgia. Tehdejší prezident v nich prohrál s vyzyvatelem Joem Bidenem z Demokratické strany.

Velká porota může případ poslat soudu. Šlo by již o čtvrtou obžalobu hlavního favorita na zisk republikánské nominace pro boj o Bílý dům v příštím roce. Rozhodnutí se očekává během probíhajícího týdne.

Okres Fulton je nejlidnatějším v Georgii, dění po poslední prezidentské volbě se šetří už přes dva roky. Případ spustil únik nahrávky telefonátu mezi Trumpem a nejvyšším volebním činitelem ve státě, který byl nabádán k nalezení dalších hlasů ve prospěch exprezidenta.

Trumpa za poslední měsíce obvinili ve čtyřech kauzách. Jde v nich nejen o snahu zvrátit výsledky voleb, ale také například o údajné nelegální přechovávání tajných dokumentů.