Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drama na Slovensku: Útočník napadl nožem mladou ženu v centru Banské Bystrice

Zbraně
Zbraně
Foto: Pixabay

Slovenská policie pátrá po muži, který dnes krátce po poledni v centru středoslovenského města Banská Bystrica napadl nožem mladou ženu. "Muž zaútočil přímo na životně důležitý orgán, což si vyžádalo okamžitý převoz (napadené ženy) do nemocnice a operační zákrok," citoval server Sme.sk z policejního komuniké,

"Policie v tuto chvíli dělá vše pro to, aby se útočníka podařilo co nejdříve zadržet. Známe jeho totožnost. Další informace poskytneme později," dodali policisté.

Útok se podle policie stal v jedné z bočních uliček u centrálního náměstí Slovenského národního povstání.

Televize Markíza na svém webu uvedla, že krátce po poledni si lidé na náměstí SNP všimli krvácející ženy, kterou útočník bodl do krku, a zavolali policisty. Ženu odvezli záchranáři do nemocnice, kde se podrobila operaci. Útok přežila.

Útočník byl podle televize již soudně trestán kvůli pokusu o vraždu. Nyní policii ještě stále uniká. Podrobnosti chtějí vyšetřovatelé zveřejnit v pondělí.

Podle portálu televize Joj pachatelem brutálního útoku za bílého dne je třiadvacetiletý Peter, jehož jméno stačila zraněná dívka říci policistům. Mladíka zachytily pouliční kamery, jak kráčel pár kroků za svou vrstevnicí Ľudmilou, která se spolu s rodiči právě vracela z kostela domů. Těsně u náměstí se náhle rozběhl a dívku napadl nožem. Její rodiče zprvu nedokázali zareagovat, její otec je nevidomý, a tak netušil, co se děje. Dívčin život je podle televize mimo nebezpečí. Dvojice se zjevně znala, ale motiv útočníka není jasný, nejspíše však podle televize nešlo o žádný zkrat, ale o předem naplánovanou akci. Útočník měl prý i problémy s drogami. Údajně se po útoku objevil u domu, kde Ľudmila bydlí, ale policii se jej zadržet nepodařilo. "Policie dělá vše, aby se podařilo co nejdříve útočníka zadržet," řekla policejní mluvčí Mária Faltániová.

Témata:  Slovensko útok Banská Bystrica zbraně

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy