reklama

Na tiskové konferenci během Světového ekonomického fóra v Davosu dostal Mnuchin otázku týkající se výzev Thunbergové, aby svět upustil od využívání fosilních paliv. "Je snad hlavní ekonomka? ... Až půjde na vysokou školu a vystuduje ekonomii, může se pak vrátit a vše nám vysvětlit," uvedl šéf amerického resortu financí.

Jeho pošťouchnutí 17leté aktivistky přichází jen dva dny poté, co se Greta Thunbergová nepřímo slovně střetla s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten v Davosu prohlásil, že se Spojené státy připojují k iniciativě vysadit jeden bilion stromů. Mladá Švédka na to zareagovala vzkazem, že řešení klimatické krize nespočívá jen v sázení stromů.

Před odletem ze švýcarského letoviska Trump zvolil smířlivý tón, když uvedl, že by si rád vyslechl projev Thunbergové a že nevěří, že by změna klimatu byla falešnou zprávou. Minulý měsíc Trump prostřednictvím twitteru nicméně této Švédce, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti změnám klimatu, doporučil, aby se zklidnila a zašla si raději s kamarádkou do kina.

Loading...

2 komentáře (Poslední 24.01. 13:52) Napište svůj názor

reklama