Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Světové ekonomické fórum v Davosu bude nejspíš až v létě

Světové ekonomické forum
Světové ekonomické forum
Foto: news.com

Organizátoři kvůli pandemii odvolali výroční jednání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, které se mělo konat v lednu. V tiskové zprávě dnes uvedli, že akce se předběžně uskuteční až začátkem léta, přesný termín bude stanoven později.

Fórum se každoročně koná ve švýcarském horském letovisku Davos. O problémech globálního významu a vyhlídkách světové ekonomiky tam vždy debatují desítky zástupců firem a států, v minulosti se akce účastnili i čeští zástupci.

Témata:  Světové ekonomické forum

Související

Aktuálně se děje

1. července 2025 10:10

Usmíření je konečně na obzoru. Hvězdy z klanu Vondráčkových na jednom pódiu

Všichni dobře víme, že Helena Vondráčková je tetou Lucie Vondráčkové. Také se ale ví, že rodinné vztahy jsou pošramocené, protože prvně jmenovaná dokonce vedla soudní spor se svým bratrem, otcem Lucie. Nyní se ale objevil náznak usmíření. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.