reklama

Hasičům se požár podařilo zlikvidovat během necelé hodiny. V troskách pak vyšetřovatelé nalezli sedm mrtvých těl. Neštěstí v osadě Borovskij vyšetřují pro podezření ze zavinění smrti z nedbalosti. Případnému pachateli hrozí až čtyři roky za mřížemi.

V souvislosti s případem byla později zatčena ředitelka a současně majitelka tohoto zařízení. V době požáru se nacházela na místě, ale podařilo jí vyváznout bez zranění. Hrozí ji až čtyři roky za mřížemi.

Podle TASS se jednalo o nelegální domov důchodců, který jeho majitelka vytvořila z běžného domu. Všichni mrtví byli nepohybliví lidé dlouhodobě upoutaní na lůžko.

Podobná neštěstí nejsou v Rusku neobvyklá. Při požárech ve 145milionové zemi zahynou každoročně tisíce lidí a počet obětí tam bývá mnohem vyšší než v Evropě či v USA. Mezi hlavními příčinami se často objevují zchátralá infrastruktura, vadné topení či elektrické vedení, ale i neopatrné zacházení s otevřeným ohněm.

Minulý měsíc při požáru domova důchodců v Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé později oznámili, že zadrželi 43letou ředitelku zařízení, kterou podezírají ze zavinění smrti z nedbalosti.

reklama