Z předběžných závěrů studie podle BBC vyplývá, že některé skupiny obyvatel jsou k opětovné nákaze covidem-19 náchylnější než jiné. Většímu riziku opakované nákazy čelí zdravotníci, domácnosti s dětmi nebo domácnosti, ve kterých žije velký počet lidí pohromadě.

Vědci potřebují další data, aby potvrdili, že se ve všech pozorovaných případech jedná o reinfekci. U testovaných není jasné, jak dlouho před účastí ve studii měli pozitivní test, uvedl Paul Elliott, epidemiolog a lékař, který studii vedl.

Británie v tuto chvíli do svých statistik nezapočítává lidi, kteří se nakazili podruhé. Metodologie se změní 31. ledna. Od pondělí se ve statistikách objeví všichni, kdo měli dva pozitivní testy s odstupem více než 90 dní.

Počet nových případů koronaviru, úmrtí a hospitalizací v Británii pomalu klesá od vrcholu zaznamenaného na přelomu roku. Anglie od čtvrtka zruší většinu zbývajících koronavirových restrikcí. Obyvatelé této části Spojeného království již nebudou muset nosit roušky či pracovat z domova. Britská vláda a její poradci pro pandemii přesto nadále vyzývají, aby se lidé nechali naočkovat a předešli tak těžkému průběhu nemoci.