Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Egypt bude monitorovat vody kvůli žraločím útokům

Žraloci, ilustrační fotografie
Žraloci, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Egypt plánuje instalaci monitorovacích zařízení, která mají sledovat pohyb žraloků ve vodě. Reaguje tak na nedávný smrtící útok žraloka tygřího v Hurghadě, kde nepřežil ruský občan.

O instalaci monitorovacích zařízení informovala agentura Anadolu s odvoláním na místní média. Pro tento krok se rozhodlo egyptské ministerstvo životního prostředí, s realizací má pomoci blíže nespecifikovaný zahraniční specialista. Zároveň už je podle informací serveru Egypt Independent opět otevřena pláž, kde došlo k tragédii.

Předminulý týden zemřel v Hurghadě ruský občan po útoku žraloka, informovala o tom světová média včetně CNN. Místní parybu vyhledali a usmrtili jí. Žralok se poté dostal do rukou specialistů, kteří podle deníku Marca našli části těla usmrceného Vladimira Popova v jeho žaludku a střevech. New York Post konkrétně napsal, že šlo o jeho hlavu, hrudník a ruce.

Americký list dále uvedl, že se zvířete chopili odborníci z Institute of Marine Sciences, kteří se pustili do balzamovacího procesu. Egypťané se totiž rozhodli, že usmrcenou parybu chtějí vystavit v muzeu.

Žralok tygří se dožívá až 50 let, dorůstá do délky až pěti metrů a může dosáhnout váhy až 900 kilogramů, přičemž samice jsou větší než samci. Je považován za jeden z nejnebezpečnějších druhů žraloka, protože je zodpovědný téměř za pětinu útoků tohoto řádu na člověka.

Témata:  žraločí útoky žraloci Egypt

Související

Aktuálně se děje

25. prosince 2025 12:49

24. prosince 2025 18:31

Státní zástupce chce Vémolu kvůli drogám poslat do vazby

Jak už server GLobe24.cz informoval, MMA zápasník Karlos Vémola byl v úterý zadržen ve své vile v Měchenicích u Prahy a následně obviněn ze závažné drogové kriminality. Přestože policisté při několikahodinové domovní prohlídce nenašli žádné omamné látky, anabolika ani podezřelou hotovost, státní zástupce podal na Štědrý den návrh na jeho vzetí do vazby.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anatolij Bondarčuk

Zemřel Anatolij Bondarčuk, světový rekordman a ukrajinská legenda

Ukrajinský sport zasáhla smutná zpráva o úmrtí jedné ze svých největších legend. Ve věku 85 let zemřel Anatolij Pavlovyč Bondarčuk, fenomenální kladivář, olympijský vítěz a uznávaný odborník v oblasti sportovní vědy. O jeho odchodu informovala ukrajinská atletická federace, která vyjádřila hlubokou soustrast rodině i blízkým tohoto výjimečného muže.