O instalaci monitorovacích zařízení informovala agentura Anadolu s odvoláním na místní média. Pro tento krok se rozhodlo egyptské ministerstvo životního prostředí, s realizací má pomoci blíže nespecifikovaný zahraniční specialista. Zároveň už je podle informací serveru Egypt Independent opět otevřena pláž, kde došlo k tragédii.

Předminulý týden zemřel v Hurghadě ruský občan po útoku žraloka, informovala o tom světová média včetně CNN. Místní parybu vyhledali a usmrtili jí. Žralok se poté dostal do rukou specialistů, kteří podle deníku Marca našli části těla usmrceného Vladimira Popova v jeho žaludku a střevech. New York Post konkrétně napsal, že šlo o jeho hlavu, hrudník a ruce.

Americký list dále uvedl, že se zvířete chopili odborníci z Institute of Marine Sciences, kteří se pustili do balzamovacího procesu. Egypťané se totiž rozhodli, že usmrcenou parybu chtějí vystavit v muzeu.

Žralok tygří se dožívá až 50 let, dorůstá do délky až pěti metrů a může dosáhnout váhy až 900 kilogramů, přičemž samice jsou větší než samci. Je považován za jeden z nejnebezpečnějších druhů žraloka, protože je zodpovědný téměř za pětinu útoků tohoto řádu na člověka.