Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Egypt bude monitorovat vody kvůli žraločím útokům

Žraloci, ilustrační fotografie
Žraloci, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Egypt plánuje instalaci monitorovacích zařízení, která mají sledovat pohyb žraloků ve vodě. Reaguje tak na nedávný smrtící útok žraloka tygřího v Hurghadě, kde nepřežil ruský občan.

O instalaci monitorovacích zařízení informovala agentura Anadolu s odvoláním na místní média. Pro tento krok se rozhodlo egyptské ministerstvo životního prostředí, s realizací má pomoci blíže nespecifikovaný zahraniční specialista. Zároveň už je podle informací serveru Egypt Independent opět otevřena pláž, kde došlo k tragédii.

Předminulý týden zemřel v Hurghadě ruský občan po útoku žraloka, informovala o tom světová média včetně CNN. Místní parybu vyhledali a usmrtili jí. Žralok se poté dostal do rukou specialistů, kteří podle deníku Marca našli části těla usmrceného Vladimira Popova v jeho žaludku a střevech. New York Post konkrétně napsal, že šlo o jeho hlavu, hrudník a ruce.

Americký list dále uvedl, že se zvířete chopili odborníci z Institute of Marine Sciences, kteří se pustili do balzamovacího procesu. Egypťané se totiž rozhodli, že usmrcenou parybu chtějí vystavit v muzeu.

Žralok tygří se dožívá až 50 let, dorůstá do délky až pěti metrů a může dosáhnout váhy až 900 kilogramů, přičemž samice jsou větší než samci. Je považován za jeden z nejnebezpečnějších druhů žraloka, protože je zodpovědný téměř za pětinu útoků tohoto řádu na člověka.

Témata:  žraločí útoky žraloci Egypt

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy