žraloci

Žraloci, ilustrační fotografie

Útok žraloka v egyptské Hurghadě: Dá se něčemu takovému předejít?

Svět

Ve čtvrtek zemřel v Hurghadě ruský občan po útoku žraloka, informovala světová média včetně CNN. Místní úřady následně zakázaly plavání v místě, kde k útoku došlo. Hurghada patří k vyhledávaným letoviskům u Rudého moře, kde ke žraločímu útoku nedošlo v posledních letech poprvé. Dá se setkání s predátorem vyhnout a když už k němu dojte, jak jej ustát?

Žraloci, ilustrační fotografie.

Australského turistu zabil žralok u pláže na Nové Kaledonii

Svět

Australského turistu zabil žralok před zděšenými přihlížejícími u oblíbené pláže na francouzském tichomořském území Nová Kaledonie. Zpravodajský server BBC News dnes informoval, 59letý muž plaval asi 150 metrů od pobřeží u turisty vyhledávané pláže, když na něj v neděli zaútočil žralok.

Žraloci, ilustrační fotografie

Svět

Australské Sydney zavřelo pláže, když na mělčině žraloci zaútočili na delfína

Australské Sydney dnes na celý den zavřelo dvě pláže, když na mělčině nejméně dva žraloci zaútočili na delfína a zabili ho. Nikdo z lidí nebyl zraněn, plavčíci po spatření žraloků rozhodli urychleně vyklidit pláž. Situaci monitorovali pomocí dronů, které mají běžně k dispozici pro dohled nad plavci, uvedl server The Guardian.

Egypt

Napadení žralokem zájem Čechů o Egypt podle cestovních kanceláří nesnížil

Svět

Napadení žralokem poptávku Čechů po dovolené v Egyptě podle cestovních kanceláří (CK) a agentur nesnížil. Pořadatelé zájezdů nezaznamenali ani zvýšený zájem o rušení pobytu. Turisté, kteří jsou na místě, dodržují nařízená opatření, mírně vzrostl počet dotazů na délku platnosti omezení. Někteří lidé se chtěli přestěhovat do jiného hotelu. Vyplývá to z ankety ČTK mezi CK a agenturami v ČR.

Žraloci, ilustrační fotografie

U Hurgady zemřela další žena, Egypt po útoku žraloka uzavřel část pobřeží

Svět

Po útoku žraloka, který v pátek u egyptského letoviska Hurgada smrtelně zranil 68letou Rakušanku, místní úřady zavřely část pobřeží Rudého moře. Nepřístupné bude tři dny, informovala dnes agentura AP. Egyptské úřady dnes podle tiskových agentur zároveň oznámily, že při útoku žraloka v Hurgadě zemřela ještě další žena.

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Útoky žraloků na lidi jsou letos častější, experti tuší proč

Svět

Útoky žraloků si letos v Austrálii vyžádaly sedm životů, což je nejvíce od roku 1934. S odvoláním na australský úřad na ochranu přírody o tom informovala stanice CNN, podle které nelze jednoznačně určit příčinu smutné bilance; za vysokým počtem obětí může stát náhoda a klimatická změna.

Žraloci, ilustrační fotografie

Hrozivý mořský predátor? Bioložka vyvrací mýty o žralocích

Svět

Každý den, když v Indonésii zapadne slunce nad ostrovy Raja Ampat lemovanými korálovými útesy, se probere jeden podmořský dravec. Ovšem na predátora není nijak zvlášť velký ani zuřivý. Od hlavy po ocas je dlouhý asi jako paže a rypec mu zdobí kníru podobné vousky, napsal zpravodajský server The Guardian.

Žraloci, ilustrační fotografie

Australský surfař zahynul po útoku žraloka

Svět

Na šedesátiletého australského surfaře dnes zaútočil a zabil ho třímetrový žralok. Muž utrpěl těžké zranění levé nohy, kterému podlehl, uvedla s odkazem na místní policii agentura Reuters.

Moře

Skrývá se v oceánu obří prehistorický dravec? Mohl by být větší než letadlo

Revue

Megalodon by se dal jednoduše popsat jako stroj na zabíjení. Prehistorický žralok dosahoval velikosti letadla a se svými čtyřiceti metry na délku a 20 centimetrů dlouhými zuby mu dosud nedokázal konkurovat žádný jiný mořský ani suchozemský dravec. Podle odborníků vyhynul, jiní ale tvrdí, že přežil. A ukrývá se v nejhlubších neprobádaných vodách.

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Jak se vyhnout útoku žraloka? Existují pravidla, která vám mohou zachránit život

Revue

V egyptském letovisku Marsá Alam došlo k tragické události, v pátek tu po napadení žralokem zemřel český turista. Přestože jsou případy napadení žralokem v této turisticky velmi oblíbené zemi spíše výjimečné, je jistě dobré vědět, jak podobným útokům předejít, popřípadě jak se zachovat, pokud už žraloka v moři spatříte.

Egypt

Svět

Rodina Čecha zabitého žralokem dnes odletí z Egypta

Praha - Rodina českého turisty, který v pátek zemřel po napadení žralokem v egyptském letovisku Marsá Alam, by měla odletět z Egypta dnes, řekl ČTK marketingový ředitel cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma.

Aktuálně se děje

22. května 2024 21:44

Rusko z vládního webu smazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy