Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šestnáctiletá Australanka zemřela, když na ni v řece zaútočil žralok

Žraloci, ilustrační fotografie
Žraloci, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Šestnáctiletá dívka dnes zemřela v západoaustralském městě Fremantle poté, co na ni ve zdejší řece Swan River zaútočil žralok. Informuje o tom server BBC, podle něhož je přítomnost žraloka v této části řeky, která nedaleko odtud ústí do Indického oceánu, velmi nezvyklá.

Dívka ze sousedního Perthu podle australské televize ABC na řece jezdila na vodních lyžích a pak skočila do vody, aby si zaplavala s delfíny, kteří byli poblíž.

Útoky žraloků v řece Swan River jsou vzácné. Od 60. let minulého století se zde odehrály jen dva, a to včetně toho dnešního.

Austrálie každoročně zaznamená kolem 20 útoků žraloků na lidi. Většina z nich se odehraje právě v Západní Austrálii a v Novém Jižním Walesu. V dlouhodobém průměru po útoku žraloka v australských vodách zemře 0,9 člověka ročně. Výraznou výjimkou byl rok 2020, kdy bylo obětí sedm.

Témata:  Austrálie žraločí útoky žraloci

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Izrael, ilustrační foto

Bývalý šéf izraelské tajné služby měl vyhrožovat hlavní prokurátorce ICC

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad, Yossi Cohen, údajně vyhrožoval bývalé hlavní prokurátorce Mezinárodního trestního soudu (ICC), Fatou Bensoudové. Na několika tajných schůzkách na ni údajně vyvíjel nátlak, aby zastavila vyšetřování Izraelců kvůli podezření z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti na okupovaných palestinských územích. Uvedl to deník The Guardian, který se odvolává na vysoce postavené izraelské zdroje.