Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

EK vyzvala občany, ať Ukrajině darují přebytečné počítače a telefony

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Toshiba

Evropská komise dnes vyzvala občany i firmy, aby Ukrajině darovali počítače, telefony a tablety, které už nepotřebují. Technika věnovaná v rámci iniciativy Laptopy pro Ukrajinu je určena především školám, nemocnicím a úřadům v regionech nejpostiženějších válkou.

"Dejte svému přebytečnému notebooku, telefonu nebo tabletu nový život v rukou ukrajinského zdravotníka, učitele či studenta," vyzývá iniciativa, kterou dnes představila EK spolu s ukrajinským ministerstvem pro digitální transformaci.

Web iniciativy připomíná, že Ruskem vyvolaná válka měla ničivý dopad na ukrajinskou infrastrukturu a z domovů vyhnala miliony lidí, kteří nyní musí pracovat a vzdělávat se přes internet. Týká se to i asi 200.000 dětí z nejzasaženějších oblastí. "Vážný nedostatek elektronických zařízení jako jsou notebooky, tablety a chytré telefony, může vést k odpojením Ukrajinců od internetu," varuje web.

Již nepotřebnou elektroniku je zatím možné odevzdávat v Bruselu. V dalších zemích sedmadvacítky se vhodná sběrná místa ještě hledají. Lidé, kteří by takové místo chtěli zřídit, mohou iniciativu kontaktovat přes její internetové stránky.

Témata:  Ukrajina Evropská komise (EK) počítače

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy