reklama

V neděli bylo registrovaných případů 902, dnes ráno už o 210 více. Nejrozšířenější je koronavirus Sars-CoV-2 nadále v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku, kde bylo hlášeno 484 případů. V Bavorsku jich zatím úřady zaznamenaly 256, v Bádensku-Württembersku 199, v Berlíně 40 a ve všech ostatních spolkových zemích méně.

Úřady v Severním Porýní-Vestfálsku ohlásily dvě úmrtí, která spojují s koronavirem. První obětí je 89letá žena z Essenu, u níž byla nemoc potvrzena minulý týden v úterý. Druhým mrtvým je muž z okresu Heinsberg, o němž podrobnosti podle DPA nejsou známé. Německo rovněž eviduje případ Němce z Hamburku, který nemoci COVID-19 podlehl v Egyptě.

Kvůli koronaviru Německo přistoupilo k sérii preventivních opatření, především karantén. Úřady dnes například nařídily domácí izolaci až 5000 lidí kvůli kontaktu učitele ve škole v braniborském městě Neustadt s nakaženou ženou z Berlína. Školu navštěvuje 730 školáků.

Počet případů nákazy koronavirem v Rakousku nadále roste, doposud alpská republika zaznamenala 140 infikovaných. Informovala o tom dnes odpoledne agentura APA, která uvedla, že během odpoledne oznámila 16 případů spolková země Tyrolsko. 

Nejvíce infikovaných je hlášeno ze spolkové země Dolní Rakousy, která má 36 případů. Ve Vídni je 35 nakažených, v Tyrolsku 25, ve Štýrsku 16 a Horních Rakousech 11. Zbývající rakouské země mají každá méně než deset případů.

Během dne oznámilo Tyrolsko 16 nových případů, patnáct z nich pak bezprostředně souvisí s případem číšníka z Ischglu, u kterého byla nákaza potvrzena minulý týden, píše Kronen Zeitung.

Kancléř Sebastian Kurz v neděli nevyloučil přijetí rozsáhlejších opatření proti koronaviru. "Musíme zabránit rychlému rozšíření koronaviru současně s chřipkovou vlnou," upozornil Kurz. V úvahu podle něj připadá zavření škol, školek a univerzit. "Ve správný okamžik, při správném dávkování," poznamenal k možným opatřením.

Od úterý budou na silničních hranicích s Itálií a také v přeshraničních vlacích působit rakouští zdravotníci, kteří budou měřit cestujícím teplotu. Kontroly ale nebudou plošné, ale nárazové.

reklama