reklama

Počty nakažených na Slovensku začaly po předchozím poklesu stoupat v červenci a v srpnu pak úřady opakovaně registrovaly trojciferné denní přírůstky infikovaných. Denní nárůst potvrzených případů nakažených se v září ještě zrychlil.

Celkově Slovensko eviduje 3610 aktivních případů nákazy. V nemocnicích je 119 pacientů s potvrzeným onemocněním covid-19, z toho 14 lidí se nachází na jednotkách intenzivní péče.

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí dříve v tomto týdnu řekl, že stávající opatření nedokázala zpomalit šíření nákazy. Jeden infikovaný na Slovensku totiž nakazí v průměru více než jednoho dalšího člověka.

Kvůli šíření nákazy Slovensko minulý týden zařadilo Česko na svůj seznam takzvaných rizikových zemí, což v praxi vedlo k omezení při cestování. Slovenské úřady by také měly rozhodnout, zda k rizikovým zemím přidají rovněž Maďarsko a Rakousko.

Na Slovensku sice nadále platí například povinné nošení roušek nebo jiný způsob překrytí nosu a úst v interiérech budov, jakož i omezení při pořádání hromadných akcí, podle Krajčího jsou ale omezení mírnější než v některých jiných státech.

reklama