Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Erdogan vybídl vyjednávače k dojednání příměří mezi Ruskem a Ukrajinou

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Foto: bbm.gov.tr

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval ruské a ukrajinské vyjednávače k dojednání příměří a řekl, že Ankara je připravena uspořádat schůzku prezidentů obou zemí Vladimira Putina a Volodymyra Zelenského. Uvedla to dnes ruská státní agentura TASS.

Erdogan promluvil k oběma delegacím poté, co dorazily do istanbulského paláce Dolmabahçe na evropském břehu Bosporu. Zde se uskuteční první rozhovory obou stran tváří tvář od 7. března; poté obě delegace spolu jednaly prostřednictvím videokonferencí.

Ještě před dvoustranným jednáním se koná krátké třístranné setkání s Erdoganem.

Ruská strana podle TASS nevylučuje, že turecký prezident by při této příležitosti mohl nastolit téma vyhrocení situace v Náhorním Karabachu, o který vedou spor - a předloni svedly několikatýdenní válku - Arménie a Ázerbájdžán. "Času bude ale málo," dodal zdroj obeznámený se situací.

V Istanbulu je podle TASS i ruský podnikatel Roman Abramovič, který se již dříve zapojil do vyjednávání mezi Moskvou a Kyjevem.

Témata:  válka na Ukrajině Recep Tayyip Erdogan

Související

Aktuálně se děje

8. dubna 2026 11:32

Sváteční zákaz pro obchody by mohl skončit. Navrhovatelé mluví o chaosu

Je to už deset let, co se obchody začaly během některých státních svátků ze zákona uzavírat. Od prvního momentu se našli kritici takové regulace. Dnes je najdeme i mezi poslanci. Jedna ze sněmovních stran chce navrhnout, aby otevírací doba byla opět zcela v gesci samotných podnikatelů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Proč Trump zase ucuknul? Jedno možné vysvětlení existuje

Americký prezident Donald Trump hlásá úplné vítězství v již déle než měsíc trvající válce s Íránem. Ten však zatím pouze svolil usednout k jednacímu stolu. Začíná křehké dvoutýdenní příměří. Trump si tak oddechl, kupuje si čas, nemusí vyhladit íránskou civilizaci, jak včera zahrozil, ropa citelně spadla, akcie dnes zřejmě znatelně porostou. Írán přitom nadále trvá na tom, že bude v Hormuzském průlivu vybírat mýto.