Recep Tayyip Erdogan

Recep Tayyip Erdoğan

Pokud Kurdové uspořádají volby, zaútočíme na Sýrii, hrozí Erdogan

Svět

Turecko bez váhání provede ofenzívu v severní Sýrii, pokud kurdské skupiny, které Ankara obviňuje z napojení na zakázané kurdské militanty, budou pokračovat v plánech na uspořádání komunálních voleb v regionu. Uvedl to ve čtvrtek turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle zprávy agentury AP.

Mark Rutte

Rutte získává důležitou podporu na své cestě do křesla šéfa NATO

Svět

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pátek prohlásil, že od nového generálního tajemníka Severoatlantické aliance (NATO) očekává, že upřednostní řešení obav Turecka souvisejících s terorismem. Řekl to v Istanbulu během setkání s vedoucím kandidátem na post šéfa NATO, dosluhujícím nizozemským premiérem Markem Ruttem, který je na návštěvě v Turecku v rámci snah o získání podpory pro svou kandidaturu.

Recep Tayyip Erdoğan

Svět

Erdoganova AKP prohrála v komunálních volbách s opozicí

Nedělní komunální volby v Turecku skončily porážkou pro Stranu spravedlnosti a rozvoje (AKP) prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který označil výsledky za zlomové. Strana podle něj hodlá respektovat vůli občanů, ačkoliv nedosáhla stanovených cílů.

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan zpřetrhal vztahy s izraelským premiérem Netanjahuem

Svět

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl, že už dále nemůže mluvit s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Reagoval tak na probíhající konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás, během kterého čelí pásmo Gazy masivnímu bombardování.

Recep Tayyip Erdoğan

OSN prohlubuje krizi v Gaze, tvrdí Turecko a varuje před válkou

Svět

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obvinil Radu bezpečnosti OSN z toho, že svým údajným proizraelským postojem prohlubuje současnou krizi v Gaze. Jeho ministr zahraničí Hakan Fidan prohlásil, že se svět nachází ve zlomovém bodě. "Buď se posuneme k trvalému, udržitelnému míru, nebo začne světová válka," uvedl podle The Guardian. Izrael v reakci na postoj tajemníka OSN Antonia Guterrese uvedl, že odmítá vydávat víza představitelům OSN.

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan ustoupil v otázce švédského členství v NATO

Svět

Severoatlantická aliance může velice brzy zažít historickou změnu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan souhlasil, že už nebude vzdorovat vůči vstupu Švédska a předloží svému parlamentu ratifikaci co nejdříve. Novinářům to na tiskové konferenci ve Vilniusu řekl v pondělí večer generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, píše Politico.

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj zamířil do Turecka na jednání o obilné dohodě s Erdoganem

Svět

Třetí zemi během jediného dne navštíví v pátek ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Po Česku a Slovensku míří do Turecka, což bylo ostatně s předstihem avizováno některými médii. Zelenského čeká jednání s tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Hlavním tématem zřejmě bude černomořská obilná dohoda.

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan mluvil s Putinem, údajně mu vyjádřil podporu

Svět

Lídři členských států NATO ze Západu se k aktuální situaci v Rusku většinou vyjadřují pouze tak, že ji bedlivě sledují. Výjimkou je turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který podpořil ruského protějška Vladimira Putina.

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu, potřetí je hlavou Turecka

Svět

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády.

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy