Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Erdogan odkládá návštěvu USA. Do Bílého domu měl přijít v květnu

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Foto: bbm.gov.tr

Květnové setkání tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana s americkým protějškem Joem Bidenem v Bílém domě se neuskuteční. Nejmenovaný turecký činitel to v pátek potvrdil agentuře AFP.

První rozhovory Erdogana s Bidenem v Bílém domě měly proběhnout ve čtvrtek 9. května. Naposledy se oba politici setkali během summitu Severoatlantické aliance, který loni v červenci hostil litevský Vilnius. 

Turecký činitel dnes sdělil agentuře AFP, že návštěva tureckého prezidenta ve Spojených státech amerických se odkládá kvůli změně v jeho programu. O novém termínu se má rozhodnout v rámci konzultací mezi diplomaty obou zemí. 

Ankara nikdy plánovanou návštěvu Erdogana v zámoří oficiálně neoznámila. Sám Erdogan ale v březnu pro AFP uvedl, že k ní dojde 9. května. 

USA a Turecko jako spojenci v rámci NATO usilují o zlepšení vztahů, kterým v poslední době uškodily některé spory. Washingtonu například vadilo, že Ankara odkládala souhlas se vstupem Švédska do aliance. 

Témata:  Recep Tayyip Erdogan Joe Biden USA Turecko

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy