reklama

"Vzhledem k tomu, že vaši platformu ve velké míře využívají děti a dospívající, máte zvláštní povinnost chránit je před násilným obsahem zobrazujícím braní rukojmí a jinými grafickými videi, které se údajně ve velké míře šíří na vaší platformě bez přiměřených záruk," napsal Breton v listu adresovaném šéfovi TikToku Šou C'Čchemu.

Eurokomisař žádá, aby Šou do 24 hodin poskytl bližší informace o omezování dezinformací na TikToku. Podobné dopisy adresoval i šéfovi sociální síti X (dříve Twitter) Elonovi Muskovi a Marku Zuckerbergovi, majiteli skupiny Meta, pod kterou patří Facebook nebo Instagram.

Evropská unie zároveň zahájila vyšetřování X kvůli možnému šíření násilného obsahu a nenávistných projevů po útoku Hamasu na Izrael.

Vyšetřování bude podle zákona o digitálních službách také zkoumat, zda došlo k dalším porušením souvisejícím s nelegálním obsahem a dezinformacemi, a způsobem, jakým jsou vyřizovány stížnosti.

X dostal příkaz poskytnout své odpovědi tento měsíc. Společnost přitom již dříve uvedla, že stáhla nebo označila desítky tisíc kusů závadného obsahu. Odhaduje se, že každý den je zveřejněno více než půl miliardy příspěvků.