Aplikaci, kterou vyvíjí čínská společnost ByteDance, na telefonech svých zaměstnanců již zakázaly Evropská komise i Rada EU. Krokem zdůraznily rostoucí obavy ohledně této firmy i toho, zda čínská vláda nemůže aplikaci využívat ke sběru dat uživatelů nebo k prosazování svých zájmů. Peking pravidelně popírá, že by měl takové záměry.

Dánský parlament dnes vyzval zákonodárce a své zaměstnance, aby v rámci kybernetické bezpečnosti nepoužívali aplikaci TikTok v pracovních telefonech, protože "existuje riziko špionáže". Rakouské ministerstvo vnitra v současnosti zkoumá a zvažuje zákaz této sociální sítě, uvedla dnes tisková agentura APA. Aplikaci již dříve zakázala Indie.

Kanadská vláda nedávno oznámila, že začne od 1. března na všech svých zařízeních blokovat sociální síť TikTok. Podle kanadských médií se vláda obává úniku dat, který by mohl zvýšit zranitelnost vůči kybernetickým útokům.

Ve Spojených státech Bílý dům nařídil federálním úřadům, že mají 30 dní na to, aby odstranily aplikaci TikTok ze všech vládních zařízení, napsal dnes server CNN.

reklama