Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropský parlament zakáže zaměstnancům TikTok na služebních zařízeních

TikTok
TikTok
Foto: Pixabay

Evropský parlament zakáže svým zaměstnancům používat na služebních telefonech čínskou sociální síť TikTok s odkazem na možné bezpečnostní hrozby. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný unijní činitel. Zaměstnanci nebudou smět TikTok používat ani na soukromých zařízeních, na nichž mají zároveň nainstalované pracovní aplikace.

Aplikaci, kterou vyvíjí čínská společnost ByteDance, na telefonech svých zaměstnanců již zakázaly Evropská komise i Rada EU. Krokem zdůraznily rostoucí obavy ohledně této firmy i toho, zda čínská vláda nemůže aplikaci využívat ke sběru dat uživatelů nebo k prosazování svých zájmů. Peking pravidelně popírá, že by měl takové záměry.

Dánský parlament dnes vyzval zákonodárce a své zaměstnance, aby v rámci kybernetické bezpečnosti nepoužívali aplikaci TikTok v pracovních telefonech, protože "existuje riziko špionáže". Rakouské ministerstvo vnitra v současnosti zkoumá a zvažuje zákaz této sociální sítě, uvedla dnes tisková agentura APA. Aplikaci již dříve zakázala Indie.

Kanadská vláda nedávno oznámila, že začne od 1. března na všech svých zařízeních blokovat sociální síť TikTok. Podle kanadských médií se vláda obává úniku dat, který by mohl zvýšit zranitelnost vůči kybernetickým útokům.

Ve Spojených státech Bílý dům nařídil federálním úřadům, že mají 30 dní na to, aby odstranily aplikaci TikTok ze všech vládních zařízení, napsal dnes server CNN.

Témata:  EU TikTok

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy