reklama

Čtrnáct obětí potvrdilo ministerstvo zdravotnictví státu Tennessee. Guvernér státu Kentucky Andy Beshear v pátek sdělil, že kvůli počasí zemřelo pět lidí.

Hasiči z Portlandu ve státě Oregon informovali o tragickém incidentu, při kterém spadl sloup elektrického vedení na zaparkované auto, což vedlo ke smrti trojice osob. V Oregonu bylo v pátek večer bez elektřiny 75 tisíc obyvatel, místní úřady vyhlásily stav nouze.

V Pennsylvanii došlo ke smrtelné dopravní nehodě na dálnici, nepřežilo ji pět žen. Další úmrtí hlásily státy Illinois, Kansas, New Hampshire, New York, Wisconsin a Washington.

Nepříznivé počasí nejvíce zasáhlo západ státu New York, kde v okolí města Buffalo napadly za pět dní téměř dva metry nového sněhu. Chladný vzduch pronikl i hluboko na jih USA, kde na pravou zimu nejsou lidé zvyklí.

Kvůli sněžení a mrazům zrušilo mnoho škol vyučování. Omezená je i letecká doprava. Podle webové stránky Flightaware bylo v pátek zrušeno více než 1100 letů. Dalších osm tisíc spojů nabralo zpoždění.