O rozhodnutí soudkyně informovala CNN. Chutkanová zamítla termíny navrhované ministerstvem spravedlnosti i Trumpovým právním týmem. Žalobci chtěli, aby se začalo v lednu, zatímco právní zástupci exprezidenta žádali o duben 2026.

Podle webu Politico byl návrh obhájců "odvážný" a "v absurdním kontrastu" proti žádosti zvláštního vyšetřovatele Jacka Smithe. Ten si přál, aby hlavní líčení začalo ještě před volbami, pro které je exprezident favoritem na získání republikánské nominace. Trumpův právní tým chtěl čas na prostudování "masivního" množství dokumentů.

Proces tak začne pouhý den před Super Tuesday v rámci primárek, v nichž si strany vybírají kandidáta pro Bílý dům. Během něj odevzdají hlas voliči v řadě států včetně Kalifornie a Texasu.

Soudkyně Chutkanová už čelila v souvislosti s procesem vyhrožování. Deník New York Times upozornil na případ třiačtyřicetileté Abigail Shryové, která po úvodním soudním jednání v kauze zavolala soudkyni a na hlasové schránce zanechala výhrůžnou zprávu. Texasanka již byla obviněna.

"Jestli Trump v roce 2024 nevyhraje, jdeme vás zabít, takže našlapuj opatrně, dě*ko," řekla Shryová podle úřadů. "Budeš terčem, ty osobně, veřejně, tvoje rodina, všechno," dodala žena, která je teď nejméně na 30 dní ve vazbě. V případu už proběhlo slyšení, na němž Abigail označil její otec Mark za alkoholičku.

Trumpa za poslední měsíce obvinili ve čtyřech kauzách. Jde v nich nejen o snahu zvrátit výsledky voleb, ale také například o údajné nelegální přechovávání tajných dokumentů.