Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fico poprvé od atentátu dorazil na jednání vlády

Robert Fico, slovenský premiér
Robert Fico, slovenský premiér
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) se v úterý poprvé od květnového atentátu účastní jednání vlády, informovala agentura TASR. Fico během útoku utrpěl několik střelných zranění z krátké vzdálenosti. 

Slovenská vláda se v úterý zabývá plněním unijního plánu obnovy a eurofondy. Fico se už v uplynulých dnech zúčastnil cyrilometodějských slavností či zemědělské sklizně, připomněla agentura.

Vicepremiér a ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) na konci června uvedl, že premiér bude mít po atentátu trvalé následky, přesto se chce s plným nasazením vrátit do práce. Původně platil předpoklad, že by se předseda vlády mohl vrátit do práce na přelomu června a července. 

Fico už na začátku června poprvé od atentátu promluvil k občanům. K útočníkovi Juraji C. podle svých slov necítí nenávist, odpouští mu a nehodlá proti němu podniknout jakékoliv kroky, například požadovat náhradu škody. Nicméně ho označil za opozičního aktivistu. Kritice opozičních stran či protivládních médií a některých nevládních organizací věnoval značnou část svého vyjádření. Prohlásil také, že nemá důvod věřit tomu, že šlo o útok "osamělého pomatence". 

K atentátu došlo 15. května po výjezdním zasedání vlády v Handlové. Specializovaný trestní soud v Pezinku v květnu poslal pachatele do vazby, je obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra. Obviněného k soudu eskortovala policie, na místě panovala přísná bezpečnostní opatření. 

Témata:  Robert Fico Slovensko

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy