reklama

V neděli Florida podle údajů amerického ministerstva zdravotnictví a sociální péče evidovala 10.207 hospitalizovaných pacientů s prokázanou nákazou koronavirem. Překonala tím poslední rekord z 23. července loňského roku, kdy jich měla 10.170. To však bylo více než půl roku před zahájením rozsáhlého očkování proti covidu-19.

V přepočtu na obyvatele nyní Florida eviduje nejvíce hospitalizovaných pacientů s covidem-19 v USA. Nemocnice po celém státě mezitím hlásí, že musejí nové pacienty umisťovat na lůžka v chodbách. Řada nemocnic také informovala, že znatelně klesl věk nově hospitalizovaných.

V uplynulém týdnu na Floridě průměrně přibývalo 1525 dospělých hospitalizovaných za den a 35 dětí. V přepočtu na obyvatele jsou oba údaje nejvyšší v USA, uvedl docent epidemiologie na Jihofloridské univerzitě, Jason Salemi.

K prudkému nárůstu v počtech nově infikovaných a hospitalizací dochází na Floridě v době, kdy se v tomto státě rozšířila nakažlivější mutace delta, zatímco se obyvatelé vracejí k předpandemickému životu.

"Současný nárůst je markantní a zcela nepřekvapivý," uvedl v sobotním e-mailu Salemi.

V sobotu americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) informovalo, že na Floridě přibylo 21.683 potvrzených případů covidu-19. Jde o nákazy z pátku a statistika představuje nejvyšší počet potvrzených infekcí, který tento stát zaznamenal za jediný den od začátku pandemie. Ještě o den dříve přitom bylo z Floridy hlášeno 17.093 nově infikovaných.

Republikánský floridský guvernér Ron DeSantis vzdoruje zavádění povinného nošení roušek i očkování a spolu s místními zákonodárci omezil pravomoci místních úředníků, kteří by taková opatření chtěli prosazovat, uvedla AP. DeSantis v pátek zakázal školám, aby návrat dětí do lavic podmínily nošením roušek.

reklama