reklama

Floridský rekord přišel den poté, co sedm dalších amerických států ohlásilo rekordní nárůsty nemocných. V celých Spojených státech přitom s koronavirem již zemřelo téměř 130.000 lidí. Nejnovější nárůsty nemocných jsou nejznatelnější v jižních a západních státech USA a dělají obavy i odborníkům. Vzhledem k tomu, že se dnes v USA slaví Den nezávislosti, proto vyzvali obyvatele ke zvýšené opatrnosti.

Nejaktuálnější nárůst na Floridě je podle Reuters větší než kterýkoliv denní rekord zaznamenaný v evropských státech na vrcholu epidemie.

Nové denní rekordní nárůsty nemocných v pátek evidovaly Severní Karolína, Jižní Karolína, Tennessee, Aljaška, Missouri, Idaho a Alabama, zatímco Texas zaznamenal nový rekord hospitalizovaných.

Denní nárůst infekcí v USA v pátek činil 53.483, což je méně než rekordních 55.405 z předchozího dne. Navzdory skokovému nárůstu nemocných průměrný počet úmrtí s koronavirem v USA postupně v uplynulých týdnech klesá. To agentura Reuters připisuje skutečnosti, že se nákaza začala více šířit více mezi zdravými mladými lidmi, u nichž jsou menší rizika vážných komplikací.

V současnosti se koronavirus na Floridě objevuje u bezmála 15 procent provedených testů, zatímco před dvěma týdny to bylo o něco málo více než osm procent. Světová zdravotnická organizace (WHO) však označuje podíl pozitivních testů nad pět procent za důvod k obavám.

V pátek starosta okresu Miami-Dade Carlos Gimenez zavedl kvůli koronaviru do odvolání noční zákaz vycházení a prodloužil uzavírku kasin a dalších zábavních podniků, která měla skončit. Okresy Miami-Dade a sousední Broward County, kde žije většina obyvatel Floridy, zavedly povinné nošení roušek na veřejnosti.

reklama