Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie eviduje stovky zraněných policistů i zadržených demonstrantů

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin v televizním vysílání stanice BFM TV uvedl, že během prvomájových demonstrací v pondělí utrpělo zranění 406 policistů a četníků, z toho 259 v Paříži. Policie zadržela 540 lidí kvůli násilnostem, z toho 305 v hlavním městě.

Francouzi již více než tři měsíce protestují proti důchodové reformě a svátek práce pro ně byl další příležitostí k vyjádření nespokojenosti. Podle policejních údajů z dnešního rána se v pondělí po celé Francii účastnilo protestů 800 000 lidí.

Odbory, které demonstrace svolaly, hovořily o 2,3 milionu účastníků. Ve městech Lyon, Paříži a Nantes provázely průvody násilnosti vyvolané skupinami maskovaných radikálů.

Během protestů byla zraněna řada policistů, jednoho poranil vržený Molotovův koktejl a muž skončil s popáleninami v nemocici. Darmanin slíbil, že tento i další případy vyšetří.

Ministr také kritizoval lídra radikálně levicové strany Nepodrobená Francie (LFI) Jean-Luca Mélenchona, který útoky na policisty neodsoudil.

Témata:  Francie policie Francie

Aktuálně se děje

14. července 2024 16:42

Rusové po atentátu na Trumpa radí Washingtonu, aby přestal pomáhat Ukrajině

Ruské špičky se v neděli vyjádřily k neúspěšnému pokusu o atentát na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Kreml sice odsoudil násilí v politice, zároveň však ruská diplomacie popíchla Washington, aby peníze, které slouží k pomoci Ukrajině, použil raději k financování vnitřní bezpečnosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy