reklama

Národní úřad pro veřejné zdraví po týdnech vzestupného trendu nových infekcí konstatoval, že veškeré statistiky nasvědčují skutečnému zhoršení epidemie v zemi. "Poprvé od ukončení (celostátní) karantény pozorujeme nárůst úmrtí na covid-19," uvedla agentura Santé publique.

Oficiální bilance úmrtí v nemocnicích a domovech pro seniory stoupla za poslední den z 31.095 na 31.249 případů. Vládní web se statistikami sice hovoří pouze o 123 nově nahlášených zemřelých, i tak by se ale jednalo o nejvyšší denní součet za poslední čtyři měsíce.

Podle úřadů se stupňuje i šíření viru mezi staršími obyvateli, počet ohnisek nákazy a počet pacientů s covidem-19 přijímaných na jednotkách intenzivní péče. Bilance nakažených narostla po dnešku na skoro 430.000 případů, přičemž 24hodinový součet překročil 10.000 potřetí za posledních deset dní. Podíl pozitivních testů ze všech provedených podle úřadu Santé publique zůstává těsně nad pěti procenty.

Kvůli znepokojivému vývoji některé regiony sahají ke zpřísňování karanténních opatření. Podle televize BFM TV začalo vedení pařížského regionu Île-de-France obyvatelům doporučovat, aby se vyhýbali soukromým sešlostem s účastí nad deset lidí. K podobnému kroku přistoupil departement Alpes-Maritimes, jehož součástí je i město Nice, ohlášení nových restrikcí se dnes čekalo i v Lyonu, píše web FranceInfo.

reklama