reklama

Celkový počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 dokonce dnes klesl na letní minimum v podobě 4600 lidí, informovala agentura Reuters. Francouzské ministerstvo zdravotnictví evidovalo 410 nemocných na jednotkách intenzivní péče, což je o 11 více než v pondělí. Stále je to ale méně než desetina hodnot z dubna.

Relativně příznivá zůstávají také čísla o nových úmrtích způsobených nemocí z koronaviru. Nemocnice jich za poslední den nahlásily podobně jako před týdnem 22. Celkem eviduje francouzská vláda 30.544 obětí covidu-19, z nichž 20.038 umřelo v nemocnici.

Denní počty nákaz ve Francii začaly opět stoupat asi před měsícem, přičemž týdenní průměr už se přiblížil hranici 4000 případů za den. Nad ní byl od začátku šíření viru SARS-CoV-2 jen několik dní na přelomu března a dubna. Francie ale od té doby navýšila testovací kapacity, přičemž nově hlásila míru pozitivity provedených testů na úrovni 3,7 procenta.

Británie, která měla dlouho nejvyšší souhrnnou bilanci nakažených v Evropě, v posledních týdnech zaznamenává jen mírný nárůst denních přírůstků. Dnes ohlásila 1184 nových infekcí a 16 úmrtí spojených s covidem-19.

reklama