reklama

Ačkoliv denní přírůstek nakažených ve Francii v porovnání s minulým vzrostl, jde o nejnižší týdenní nárůst od poloviny března. To podle Reuters značí pozitivní dopady koronavirové uzávěry, kterou tamní úřady vyhlásily před dvěma týdny.

Francouzská vláda dříve oznámila, že od 3. května opět povolí lidem vzdálit se dál než deset kilometrů od bydliště, v polovině měsíce pak plánuje otevřít zahrádky restaurací a kaváren.

Celkem se v zemi s 67 miliony obyvatel od počátku epidemie nakazilo 5,37 milionu lidí. V souvislosti s covidem-19 zemřelo 101.881 lidí, 313 za posledních 24 hodin. S onemocněním ve francouzských nemocnicích bojuje 30.954 pacientů; počet hospitalizovaných neklesl pod hranici 30.000 od začátku třetí uzávěry.

V Turecku s asi 83 miliony obyvatel přibylo 61.967 nově nakažených, čímž celkový počet infekcí od počátku pandemie stoupnul na více než 4,4 milionu. Po nákaze koronavirem zemřelo v jihoevropské zemi bezmála 36.975 lidí.

Z hlediska denní bilance nakažených v průměru za poslední týden je nyní Turecko celosvětově čtvrté nejhorší, uvádí na základě svých statistik Reuters. V zemi platí zákaz vycházení od sedmi večer do pěti ráno, víkendová uzávěra a další opatření, která tamní vláda zavedla po skokovém nárůstu nakažených a zemřelých, který způsobilo uvolnění restrikcí v polovině března.

Británie dnes zaznamenala 2396 nových infekcí a 22 úmrtí po nákaze koronavirem. Část tamních obyvatel si přitom od minulého týdne může užívat nových svobod, včetně otevřených obchodů a zahrádek restaurací a hospod.

Zhruba 66milionová země má celosvětově jednu z nejúspěšnějších očkovacích kampaní. K dnešnímu dni první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo přes 33 milionů Britů, obě dávky pak okolo deseti milionů.

reklama