Ve čtvrtek a v pátek Francie hlásila více než 16.000 nových nakažených. Podle dnešní zprávy ministerstva zdravotnictví v uplynulém dni s covidem-19 zemřelo dalších 39 pacientů, takže celkem se počet úmrtí blíží 31.700.

Ve Francii stále roste údaj o pozitivních případech k počtu testovaných a dnes činil 7,2 procenta. Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že epidemie je v zemi stále na vzestupu a znepokojivé je urychlování jejího šíření mezi staršími lidmi.

V Portugalsku dnes na výzvu odborů protestovaly v mnoha městech tisíce lidí; požadovaly vyšší mzdy a lepší vládní ochranu pracovních míst v době epidemie. Účastníci dodrželi pokyny, protestovali v rouškách a udržovali mezi sebou rozestupy.

Podle jejich požadavků by vláda měla zvýšit minimální mzdu ze současných 635 na 850 eur (17.000 na 23.000 korun). Jak napsala agentura Reuters, jde o nejnižší minimální mzdu v západní Evropě. V Portugalsku bylo v srpnu 400.000 nezaměstnaných, což je o třetinu více než v tomtéž období loni.

Jeden z účastníků dnešního protestu Luis Batista řekl, že je "mnoho peněz na podporu podniků prostřednictvím investic a moratorií, ale chybí politická odvaha zabránit propouštění". Vláda premiéra Antónia Costy podnikům v době epidemie pomáhá státem zajištěnými půjčkami a odkladem splátky některých daní.