reklama

Smrtelná bilance vzrostla o 775 na celkových 53.506. Od začátku nynější pandemie se koronavirem ve Francii, která má necelých 67 milionů obyvatel, nakazilo více než 2,23 milionu lidí, uvádí Reuters. To je pátý nejvyšší počet na světě.

Prezident Emmanuel Macron dnes řekl, že koncem prosince nebo v lednu by očkování proti koronaviru měla dostat menší část populace. Úřady vydaly doporučení, aby mezi prvními byli klienti domovů pro seniory a jejich ošetřovatelé. Vakcinace větších částí společnosti by pak měla přijít mezi dubnem a červnem.

Macron zdůraznil, že očkování nebude povinné, ale že se úřady o něm budou snažit přesvědčit co nejvíce lidí. Podle průzkumu agentury Ipsos pro Světové ekonomické fórum by si vakcínu proti covidu-19 v případě, že taková bude dostupná, nechalo dát 59 procent lidí ve Francii, ve Spojených státech 67 procent a v Británii 85 procent, uvádí Reuters.

Z průzkumu National Pandemic Alarm zveřejněného začátkem listopadu vyplynulo, že v Česku by se nechalo očkovat 36 procent lidí. Naopak 46 procent o tom neuvažovalo a asi pětina nebyla ještě rozhodnuta.

reklama