Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie zdržela loď, o níž si úřady myslí, že patří ruské sankcionované firmě

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Francie zadržela v Lamanšském průlivu loď, o níž se úřady domnívají, že patří ruské společnosti, na kterou se vztahují sankce Evropské unie uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu

Nákladní plavidlo Baltic Leader převážející automobily, které mířilo do Petrohradu, je "silně podezřelé z napojení na ruské zájmy, na něž se zaměřují sankce," uvedla Véronique Magninová z francouzské námořní prefektury.

Podle amerického ministerstva financí se na plavidlo vztahují sankce, protože je vlastní dceřiná firma ruské banky Promsvjazbank. Na tuto banku uvalily sankce USA a Británie. Na sankčním seznamu je i výkonný ředitel Promsvjazbank Pjotr Fradkov. Francouzské ministerstvo hospodářství uvedlo, že majitelem lodi je firma PZB Lizing napojená na banku Promsvjazbank a že loď byla zadržena v souvislosti se sankcemi EU.

Promsvjazbank ve vyjádření zaslaném agentuře Reuters uvedla, že její dceřiná firma už dané plavidlo nevlastní. Změnila prý majitele ještě před uvalením sankcí.

Francouzská hlídka odklonila plavidlo do přístavu Boulogne-sur-Mer a celníci začali provádět kontrolu, uvedla agentura Reuters. Posádka lodi podle ní spolupracuje.

Témata:  Francie lodní doprava

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.