Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francouzská zoo byla dočasně uzavřena kvůli útěku vlků z výběhu

Vlk v zoologické zahradě, ilustrační foto.
Vlk v zoologické zahradě, ilustrační foto.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Zoologická zahrada na jihu Francie byla do poloviny ledna uzavřena poté, co tam z výběhu během otvírací doby uteklo devět vlků. Při incidentu, který se stal minulý víkend, neutrpěli zranění žádní lidé, uvedl zpravodajský server BBC News.

Vlci v zoologické zahradě Trois Vallées v jihofrancouzské obci Montredon-Labessonnié překonali plot svého výběhu, mimo areál zoo se ale nedostali. Čtyři vlci byli kvůli "nebezpečnému chování" zastřeleni, pět zbývajících bylo uspáno a vráceno do výběhu, řekl agentuře AFP místní představitel Fabien Chollet.

"V zoologické zahradě nebylo v tu dobu moc lidí a veřejnost nebyla ohrožena," uvedl Chollet. Zahrada ale musela být uzavřena, dokud se nevyřeší bezpečnostní problémy, dodal. Na internetových stránkách zoo Trois Vallées se píše, že zařízení bude z důvodu "naléhavých prací" mimo provoz do poloviny ledna.

Podle majitele zoo Sauveura Ferrary vlci do zoologické zahrady, která je domovem více než 600 zvířat včetně lvů, opic a plameňáků, přišli teprve nedávno. Po útěku vlků byli návštěvníci okamžitě evakuováni, řekl Ferrara.

Loni v říjnu francouzská ministryně pro životní prostředí Barbara Pompiliová nařídila uzavření zoologické zahrady Trois Vallées kvůli obavám o blaho zvířat a bezpečnost personálu. Soud ale toto rozhodnutí po několika dnech zvrátil a umožnil zoo, aby si zvířata ponechala, uvedla BBC.

Témata:  vlci zoo

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 16:42

Světový den marihuany: Aneb když kulturní symbol narazí na politickou moc

Marihuana už dávno není jen symbolem rebelie nebo svobody – stala se politickým nástrojem, kulturním hnutím i předmětem vážných debat o právu, zdraví a odpovědnosti. Zatímco v některých zemích už je její legálnost běžnou realitou, jinde stále budí vášně. A v Česku? Tam pomohla vyšvihnout do sněmovny Piráty, ale také ukazuje, jak těžké je přejít od kampaní k systémové změně.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.