Vlci v zoologické zahradě Trois Vallées v jihofrancouzské obci Montredon-Labessonnié překonali plot svého výběhu, mimo areál zoo se ale nedostali. Čtyři vlci byli kvůli "nebezpečnému chování" zastřeleni, pět zbývajících bylo uspáno a vráceno do výběhu, řekl agentuře AFP místní představitel Fabien Chollet.

"V zoologické zahradě nebylo v tu dobu moc lidí a veřejnost nebyla ohrožena," uvedl Chollet. Zahrada ale musela být uzavřena, dokud se nevyřeší bezpečnostní problémy, dodal. Na internetových stránkách zoo Trois Vallées se píše, že zařízení bude z důvodu "naléhavých prací" mimo provoz do poloviny ledna.

Podle majitele zoo Sauveura Ferrary vlci do zoologické zahrady, která je domovem více než 600 zvířat včetně lvů, opic a plameňáků, přišli teprve nedávno. Po útěku vlků byli návštěvníci okamžitě evakuováni, řekl Ferrara.

Loni v říjnu francouzská ministryně pro životní prostředí Barbara Pompiliová nařídila uzavření zoologické zahrady Trois Vallées kvůli obavám o blaho zvířat a bezpečnost personálu. Soud ale toto rozhodnutí po několika dnech zvrátil a umožnil zoo, aby si zvířata ponechala, uvedla BBC.