Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Gershkovich bude ve vazbě další tři měsíce, rozhodl soud

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Déle než rok stráví ve vazbě v Rusku americký novinář Evan Gershkovich. Moskevský městský soud mu v úterý prodloužil vazbu o další tři měsíce do 30. června. Gershkovich byl zadržen loni v březnu.

O rozhodnutí soudu informovala ruská státní agentura TASS. Úterní jednání proběhlo za zavřenými dveřmi, protože se v rámci případu pracuje s utajovanými materiály.

Gershkovich byl zadržen loni 29. března ve městě Jekatěrinburg na Urale. Ve vazbě čeká na soud, u kterého mu za údajnou špionáž hrozí až 20 let. Novinář je prvním zástupcem profese, jehož Rusko z těchto důvodů zatklo od konce studené války.

Reportér amerického deníku loni v červnu neuspěl se svým odvoláním proti prodloužení vazby. Rusko obviňuje novináře ze špionáže, on vinu odmítá. Omezen na svobodě už je téměř rok. Moskva říká, že není možná žádná výměna vězňů či zadržených, dokud nepadne verdikt v Gershkovichově případu.

Témata:  soudy Rusko

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy