reklama

Princ Harry poletí do Londýna navštívit svého otce, uvedl jeho tým podle BBC. V tuto chvíli není jasné, kdy na Ostrovy dorazí. Kalifornii by ale měl opustit v nadcházejících dnech. Manželka Meghan zůstane s oběma dětmi ve Spojených státech amerických.

Palác uvedl, že král sdělil svou diagnózu členům rodiny osobně. V případě mladšího syna to zřejmě muselo být telefonicky.

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Monarcha strávil na konci ledna tři noci na soukromé klinice London Clinic, přičemž podstoupil lékařský zákrok.

Karel III. v pondělí podle prohlášení zahájil léčbu onkologického onemocnění. "Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž se očekává, že ho zastoupí ostatní členové rodiny.

Král se v pondělí vrátil ze sídla v Sandringhamu, kde ještě v neděli mával lidem po návštěvě kostela. Panovník bude pokračovat ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání.