S plameny na jihu Francie bojuje 650 hasičů, pět hasicích letadel Canadair a jeden Dash. Všichni pracovali až do setmění, opět začali dnes ráno. Velitel zásahu považuje za úspěch, že oheň nezasáhl nedalekou dálnici A750 ani vedení vysokého napětí, které vede elektřinu do Španělska.

Všech 280 lidí evakuovaných z okolních vesnic se v noci na dnešek mohlo vrátit do svých domovů, nikdo nebyl zraněn. Prefektura departementu Hérault zakázala vstup do ohněm zasažených míst a žádá řidiče, aby nezastavovali na krajnici a požár nefotografovali.

Prokuratura v Montpellieru začala požáry vyšetřovat kvůli podezření ze žhářství. Vedla ji k tomu skutečnost, že se oba požáry rozhořely blízko u sebe.

Stovka hasičů dnes ráno zasahuje také u požáru poblíž soutěsky na řece Verdon, který vzplanul v úterý odpoledne. Oheň se podle zpráv z dnešního rána dál šíří, nikdo nebyl zraněn.

Během letošního extrémně horkého léta se jih Francie potýkal již s několika rozlehlými požáry vegetace. Minulý týden shořelo zhruba 150 hektarů v departementech Hérault a Aude. Na začátku července oheň pohltil 650 hektarů lesa v departementu Gard, v polovině července 1600 hektarů poblíž Avignonu. Už 14 dní bojují hasiči s ohněm u Bordeaux, škody jsou na rozloze přes 21.000 hektarů, píše Le Monde.

Oheň u Bordeaux se přiblížil i k turistické atrakci Dune de Pyla. Na písečnou dunu na břehu moře se ale již začínají vracet výletníci. Do areálu je zakázán vjezd vlastními automobily, návštěvníci musí použít speciální místní hromadnou dopravu. O návrat turistů usiluje zejména místní radnice, píše BFM TV.

reklama