Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Havárie letadla v Indii: Nejméně 16 mrtvých, přes 120 zraněných

Na internetu se objevily snímky z místa nehody
Na internetu se objevily snímky z místa nehody
Foto: Twitter

Nehoda letadla společnosti Air India, které dnes havarovalo při přistánína jihu Indie, si vyžádala nejméně 16 obětí a 123 zraněných. Nejméně 15 zraněných je v kritickém stavu. O nové bilanci informovala indická policie, kterou citovala agentura AP.

Na palubě Boeingu 737-800 bylo 191 osob. Podle místních televizních stanic stroj při přistávání v hustém dešti a za špatné viditelnosti přejel ranvej, sjel více než deset metrů dolů po svahu a pak se jeho trup rozlomil na dvě části. Letadlo bylo v provozu dva roky.

Nehoda se stala ve městě Kalikut ve státě Kérala. Přistávací dráha je na kopci a po obou stranách ji lemují hluboké rokle; přistávání je tu náročné i za příhodných podmínek.

Ground situation at #Calicut #AirIndiaExpress pic.twitter.com/vYwdDlu7P8

— Supriya Bhardwaj (@Supriya23bh) August 7, 2020

Mezi mrtvými je podle prvních informací mimo jiné pilot letadla. Letoun po havárii nezačal hořet a cestující bylo možné evakuovat. Záchranná akce už byla oficiálně ukončena.

Podle Air India bylo na palubě 174 dospělých cestujících, deset dětí, dva piloti a pět členů palubního personálu. Jednalo se o repatriační let, kterým se do Indie vraceli indičtí občané ze zahraničí. Pravidelné komerční lety byly zrušeny kvůli pandemii nemoci covid-19.

Nejhorší letecká katastrofa se v Indii stala 12. listopadu 1996, kdy se nad státem Harijána srazil letoun společnosti Saudi Arabian Airlines s letem Kazakhastan Airlines. Zahynulo všech 349 osob na palubě obou letadel.

Témata:  letecká havárie v Calicutu letecké nehody Breaking News Indie

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.