Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letecká katastrofa v Indii: Počet obětí vzrostl, našly se černé skříňky

Na internetu se objevily snímky z místa nehody
Na internetu se objevily snímky z místa nehody
Foto: Twitter

Na místě páteční havárie indického letadla na jihu země byly nalezeny takzvané černé skříňky, tedy záznamník letových údajů i hovoru v pilotní kabině. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný vysoký představitel indického Generálního ředitelství civilního letectví.

Nehoda letadla společnosti Air India, které havarovalo při přistání ve městě Kalikut ve státě Kérala, si podle nové bilance vyžádala 18 mrtvých a přes 100 zraněných, z toho 16 těžce. Mezi oběťmi jsou i oba piloti.

#AirIndiaExpress aircraft is broken into 2 pieces. Some part of aircraft was torn apart during rescue operation.#Calicut #planecrash #KozhikodeAirCrash pic.twitter.com/Ktmk4d92Yo

— Amit Sahu (@AmitSahu_Journo) August 8, 2020

Na palubě Boeingu 737-800 bylo 191 osob. Stroj při přistávání v hustém dešti a za špatné viditelnosti přejel ranvej, sjel více než deset metrů dolů po svahu a pak se jeho trup rozlomil na dvě části. Letadlo bylo v provozu dva roky.

Šlo o repatriační let z Dubaje, kterým se do Indie vraceli indičtí občané ze zahraničí. Pravidelné komerční lety byly zrušeny kvůli pandemii nemoci covid-19.

Témata:  letecká havárie v Calicutu Air India letecké nehody Indie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.