Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Horor na dovolené: Turista spadl do studně, pomoc dorazila za šest dní

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Martin Drahola, EuroZprávy.cz

Indonéští záchranáři vysvobodili zahraničního turistu, který byl téměř týden uvězněný ve studni na indonéském ostrově Bali. Muž do čtyři metry hluboké studny spadl, když se snažil uniknout divokému psovi; při pádu si zlomil nohu, informovala s odvoláním na indonéskou policii agentura AP.

Záchranou byl 29letému Robertsovi Jacobovi Matthewsovi místní farmář, který v sobotu z téměř prázdné studny uslyšel slabé volání o pomoc. Informoval o tom ostatní obyvatele jihobalijské vesnice Pecatu a muži hodil lano, Matthews se však nemohl vyšplhat nahoru kvůli svým zraněním.

Turistu proto vytáhli až přivolaní záchranáři, kteří ho odvezli do nemocnice, informuje BBC.

Matthews, který na Bali pobývá už od března, má ukrajinský pas a britský řidičský průkaz, poznamenala policie. "Úřadům řekl, že se snažil utéct divokému psovi, který ho honil," uvedl místní policejní náčelník. "Přežil díky tomu, že pil vodu ze studny," dodal.

Témata:  turisté Indonésie zajímavosti dovolená

Související

Aktuálně se děje

1. července 2025 19:20

Wimbledonské loučení. Petra Kvitová si naposledy zahrála na místě největších úspěchů

Dvakrát na travnatých londýnských kurtech zcela triumfovala, ale derniéra Petry Kvitové na Wimbledonu neměla dlouhého trvání. Česká tenistka, která již avizovala, že letos definitivně ukončí kariéru, končí na nejslavnějším grandslamu hned v prvním kole. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy