Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na rusko-ukrajinské hranici došlo k incidentu

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: interpol.int

Na rusko-ukrajinské hranici se dnes odehrál incident, při němž během přestřelky zahynul jeden člověk. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení ruské tajné služby FSB, podle níž se do Ruska pokoušela proniknout skupinka ozbrojenců.

FSB uvedla, že oddíl ruských pohraničníků zmařil pokus tří neznámých ozbrojených osob proniknout z Ukrajiny na ruské území. Narušitelé se při snaze ruské pohraniční stráže o jejich zadržení postavili na ozbrojený odpor.

Během následné přestřelky jeden z vetřelců utrpěl zranění, kterým posléze podlehl. Dva zbylí ozbrojenci se ukryli na ukrajinském území, sdělila FSB bez dalších podrobností k incidentu.

Témata:  Rusko Ukrajina FSB

Související

Aktuálně se děje

5. června 2025 11:43

Jiřina Bohdalová se cítí slabší. Lidé z jejího okolí promluvili

Jiřina Bohdalová v uplynulých dnech vyděsila fanoušky, protože ji po čase zase potrápilo zdraví. Dokonce vynechala dvě akce, na nichž by za běžných okolností nechyběla. Jak mluví o jejím aktuálním stavu lidé z okolí slavné herečky? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

36 let od masakru na Náměstí nebeského klidu. Čína šíří svá chapadla po celém světě

Čínský režim 36 let po masakru na Náměstí nebeského klidu stále bezostyšně ignoruje odpovědnost za zločiny proti lidskosti a tvrdě potlačuje svobodu projevu. Místo vyrovnání se s vlastní minulostí rozprostírá své chapadla ekonomického a politického vlivu do celého světa. Pod rouškou investic a půjček uvádí státy do chudoby. Export autoritářských praktik je varovným signálem pro všechny demokracie – a nejen pro ně. Obětním beránkem čínského vlivu se stává už i Rusko.